smakolykialergika.pl

Strona poświęcona zdrowiu i alergii.

Lifestyle

Nie wiesz, co kupić bliskim na Święta? Poznaj te 4 zaskakujące pomysły!

Nie wiesz, co kupić bliskim na Święta? Poznaj te 4 zaskakujące pomysły!

Co roku w grudniu niemal każdy staje przed podobnym problemem. Obdarowanie najbliższych osób prezentami, z których chcemy, aby się cieszyli, jest wymagającym zadaniem. Zwłaszcza, jeśli wydaje się, że wszystkie pomysły zostały już dawno wyczerpane. Przedstawiamy 4 propozycje pomysłów na prezenty świąteczne, które mogą pozytywnie zaskoczyć i ucieszyć obdarowywaną osobę.

Bilet na wydarzenie kulturalne

Warto znać gust muzyczny, filmowy, czy teatralny najbliższych osób, chociażby z tego powodu, że np. bilet do teatru na ciekawą sztukę lub na koncert ulubionego zespołu może sprawić ogromną radość prawdziwemu fanowi tego typu wydarzeń. Chcąc sprawić szczególną przyjemność, należy szukać wśród wydarzeń i imprez, na które bilety wstępu sprzedają się bardzo szybko! Taki upolowany prezent z pewnością zostanie doceniony. Być może dobrym i zaskakującym pomysłem okaże się propozycja wyjścia na koncert innego rodzaju muzyki, niż do tej pory? Kto wie, czy fan popu lub jazzu nie zachwyci się również Mahlerem, czy Beethovenem w wykonaniu doskonałej orkiestry symfonicznej.

Voucher na zabieg kosmetyczny lub aktywność sportową

Vouchery na różnego rodzaju zabiegi i ekstremalne przeżycia są ryzykownymi prezentami. Bez wątpienia jednak bardzo często zaskakują, umożliwiając obdarowanej osobie podjąć się zadania, na które bez dodatkowego bodźca nigdy by się nie zdecydowała. Nie musi to być od razu skok na bungee, ani lot na paralotni. Dzień w spa, degustacja wina, a nawet lekcja jazdy konnej lub wspinaczki ściankowej będzie dużą przyjemnością dla osoby pragnącej odpocząć od codzienności i stałego rytmu dnia. Oczywiście można sprezentować cały karnet, ale nawet pojedyncze wyjście może stanowić miłą odmianę i motywację do podejmowania dalszych kroków samodzielnie.

Personalizowane gadżety 

Znając dobrze bliską osobę, można śmiało podjąć się spersonalizowania dowolnego przedmiotu. W ten sposób kubek, neon, biżuteria, czy nawet pokrowiec na laptopa może przypominać o zabawnych wewnętrznych żartach, czy ksywkach, co umili codzienne korzystanie z najprostszych przedmiotów. Wygrawerować można przeważnie niemal wszystko. Ważną datę, tytuł, pseudonim, symbol, cytat. Tak unikalny prezent na pewno stanie się bliski sercu danej osoby. 

Własnoręcznie wykonany przedmiot

Chcąc wykazać się pomysłowością i oryginalnością zdecydowanie należy wykorzystać swoje talenty! Własnoręcznie uszyte lub wyszydełkowane ubranie, odnowiony mebel, namalowany obraz, czy nagrany lub wykonany na żywo utwór będą fantastyczną pamiątką na całe życie. Niepowtarzalność przedmiotów tworzonych własnoręcznie nadaje im charakteru i dodatkowej wartości. Prezentem może być także przepyszne danie, albo pozostając w tej samej tematyce – własnoręcznie spisany zbiór przepisów kulinarnych. Fantastycznym pomysłem na prezent zwykle okazuje się również album z fotografiami, które uwieczniają nie tylko ważne wydarzenia, ale też codzienne życie. 

Zwyczaje dotyczące spełniania świątecznych życzeń są bardzo różne. Niektórzy mówią wprost o swoich potrzebach i pozostaje jedynie spełnić ich pragnienie, inni liczą na miłą niespodziankę. Bez względu na to, czy wiadomo jakiego obszaru tematycznego się trzymać, czy poszukiwania są całkowitą improwizacją, każdy stara się wpaść na zaskakujący pomysł prezentu na Święta, który zachwyci adresata podarunku. Dla widoku uśmiechu bliskiej osoby, warto się jednak trochę pogłowić!

Materiał zewnętrzny

Udostępnij

O autorze

Marcin to pasjonat zdrowego stylu życia z zamiłowaniem do dzielenia się wiedzą. Jego główną działalnością jest publikowanie inspirujących i edukacyjnych wpisów na stronie smakolyki alergika poświęconej zdrowiu i alergii. Dzięki swojemu doświadczeniu zawodowemu oraz ciągłemu pogłębianiu wiedzy, Marcin stara się wspierać czytelników w dbaniu o swoje zdrowie, oferując praktyczne porady, informacje na temat alergii