smakolykialergika.pl

Strona poświęcona zdrowiu i alergii.

Uroda

Jak bezpiecznie i skutecznie zafarbować włosy w domu?

Jak bezpiecznie i skutecznie zafarbować włosy w domu?

Koloryzację włosów w warunkach domowych możesz przeprowadzić profesjonalnie i bezpiecznie. Musisz jednak pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym zyskasz doskonałą fryzurę, która wygląda modnie i zachwyca efektem.

Koloryzacja włosów w domu – jak się do niej przygotować?

Przygotowanie się do koloryzacji przede wszystkim związane jest z wyborem odpowiednich produktów kosmetycznych oraz regularną dbałością o kondycję włosów. Jeśli Twoje pasma są osłabione, wypadające i przerzedzone w wyniku czynników zewnętrznych odłóż intensywne rozjaśnianie na później. Ten zabieg koloryzujący mógłby niekorzystnie wpłynąć na włosy, wymagające odbudowy. W zależności od typu włosów i skóry głowy warto przed farbowaniem zrezygnować z umycia włosów, by pozostawić na nich ochronną warstwę powstałego sebum. Koniecznie wykonaj test uczuleniowy na dwie doby przed planowana koloryzacją. Nałóż na skórę za uchem małą ilość farby i obserwuj, czy pojawi się reakcja alergiczna. 

Bezpieczna koloryzacja w domu – co jest ważne?

Stosowanie farby do włosów w domu może spowodować dyskomfort, związany z intensywnością jej zapachu. Zadbaj o prawidłową wentylację w pomieszczeniu i koniecznie sprawdź skład kosmetyku. Ważne, by nie zawierał amoniaku oraz substancji silnie uczulających. Jeśli masz uczulenie na któryś ze składników farby, wybierz inny produkt. Przed koloryzacją przygotuj naczynie, rękawiczki oraz ręcznik do osłony karku i odzieży. Czy alergik wykona bezpieczne farbowanie włosów w warunkach domowych ? Przede wszystkim ważne jest zapoznanie się ze specyfikacją produktu. Farba może wymagać nałożenia na suche lub wilgotne włosy, nie myj ich przed koloryzacją. Aby zachować bezpieczeństwo włosów podczas koloryzacji warto dokładnie przestrzegać czasu farbowania, określonego przez producenta na opakowaniu lub w ulotce. Zbyt długie przetrzymywanie fary na włosach może je uszkodzić.

Farbowanie włosów w domu – przydatne triki

Domowa koloryzacja włosów może być doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu i wykonanie metamorfozy wyglądu. Jeśli chcesz, by przebiegła sprawnie koniecznie zadbaj o właściwą organizację. Przygotuj akcesoria oraz zegar, dzięki któremu sprawdzisz czas farbowania. Świetnie sprawdzi się minutnik kuchenny, który będzie odmierzał czas do zmycia produktu. Zaopatrz się w produkty odżywcze, które nałożysz na włosy po koloryzacji. Farbowanie przeprowadzaj w pomieszczeniu, wyposażonym w łatwo zmywalne powierzchnie. Dzięki temu nawet, jeśli odrobina produktu spadnie na podłogę lub odpryśnie w kierunku ściany, nie spowoduje znacznych strat. 

Koloryzacja włosów – czy w domu osiągniesz profesjonalny efekt?

Profesjonalny efekt domowej koloryzacji jest możliwy dzięki zastosowaniu wysokiej jakości produktów do farbowania. Bardzo ważny dla efektu wizualnego i wyglądu farby na włosach jest ich ogólna kondycja. Jeżeli Twoje włosy są zadbane i odżywione efekt koloryzacji będzie doskonały. Produkt będzie wyglądał estetycznie. Na włosach o słabszej kondycji farba może przybrać nierównomierny efekt. Nie zapomnij o pielęgnacji skóry głowy i włosów zarówno przed koloryzacją, jak i po zabiegu. Twoje włosy zyskają doskonały wygląd oraz pozostaną odżywione. Wysokiej jakości produkty koloryzujące zawierają w zestawie odżywkę, o której nie możesz zapomnieć bezpośrednio po koloryzacji. 

Udostępnij

O autorze

Marcin to pasjonat zdrowego stylu życia z zamiłowaniem do dzielenia się wiedzą. Jego główną działalnością jest publikowanie inspirujących i edukacyjnych wpisów na stronie smakolyki alergika poświęconej zdrowiu i alergii. Dzięki swojemu doświadczeniu zawodowemu oraz ciągłemu pogłębianiu wiedzy, Marcin stara się wspierać czytelników w dbaniu o swoje zdrowie, oferując praktyczne porady, informacje na temat alergii