smakolykialergika.pl

Strona poświęcona zdrowiu i alergii.

Uroda

Bezpieczny manicure: hipoalergiczne lakiery hybrydowe jako must-have dla wrażliwej płytki

Bezpieczny manicure: hipoalergiczne lakiery hybrydowe jako must-have dla wrażliwej płytki

Manicure hybrydowy jest trwały, estetyczny i praktyczny. Dlatego kobiety tak go uwielbiają. Co jednak mają zrobić osoby, które dostały uczulenia lub mają delikatną płytkę i reaktywną skórę? Trudno zrezygnować z tej wygodnej metody. Specjalnie dla nich powstały hipoalergiczne lakiery hybrydowe. Dowiedz się, na czym polega ich fenomen.

Kto polubi hipoalergiczną linię hybryd?

Czy istnieje produkt do pielęgnacji, który daje pełną gwarancję, że nie wystąpi reakcja alergiczna? Nie, ale istnieją takie, które minimalizują to ryzyko. Zalicza się do nich hybrydowa seria hipoalergiczna. W przypadku tych produktów to szczególnie ważne, bo trudno je zastąpić inną tak wszechstronną i wygodną metodą trwałego manicure’u. O co dokładnie chodzi z hipoalergicznością hybryd i jak zadbać o bezpieczeństwo paznokci?

Hybrydy hipoalergiczne powstały z myślą o kobietach, które musiały zrezygnować z lubianej metody, po tym jak zareagowały na nią uczuleniem. Dzięki nowej technologii istnieje możliwość bezpiecznego powrotu do tego trwałego manicure’u. Po formuły lekkie, ale wciąż trwałe, sięgają także posiadaczki kruchej płytki. I po prostu te panie, które wolą dmuchać na zimne.

Popularność przyjaznych wariantów formuł stale rośnie. Dostępne są już np. bazy, topy i gotowe zestawy lakierów hybrydowych hipoalergicznych. Możesz też sięgnąć po inne preparaty w tego typu wersji, np. żele. Wszystkie wspomniane produkty, w tym hipoalergiczne lakiery hybrydowe, kupisz np. w sklepie Cosmetics Zone.

Sekrety hipoalergicznych lakierów hybrydowych

Co dokładnie oznacza, że hipoalergiczne lakiery hybrydowe mają bardziej przyjazne składy? Nie znajdziesz w nich najbardziej drażniących substancji (w tym formaldehydu i toluenu). Zastosowano w nich także delikatniejszy pigment, który pozostaje trwały i intensywny. Paleta barw tej serii stale się powiększa. Możesz wypróbować np. modne wersje z metaliczną poświatą i perłowe.

Ile kosztuje hipoalergiczny lakier hybrydowy? Na szczęście nie musisz za niego zapłacić więcej niż za jego odpowiednik o zwykłym składzie. Koszt buteleczki o pojemności 7 ml to ok. 30 zł.

hipoalergiczne lakiery hybrydowe

Hipoalergiczne lakiery hybrydowe są dostępne w wielu pięknych kolorach

Przyjazny manicure i produkty z delikatnymi składami

Możesz stworzyć swój manicure od A do Z tylko z produktów hipoalergicznych. Wybierz klasyczną bazę lub jej bardzo mocną, żelową wersję, która występuje także w wariantach kolorowych. Klasyczny top coat z serii „hypoallergenic” pozwoli Ci skutecznie utrwalić całą stylizację.

To jednak nie wszystko. Do przemywania płytki wybierz delikatniejszy cleaner. Nie zapominaj też o usuwaniu stylizacji w sposób jak najmniej inwazyjny. Zwykły aceton jest produktem skutecznym, ale też wysuszającym. Czym wiec zmyć lakier hybrydowy? Postaw na delikatniejszy hybrid remover lub usuń stary manicure frezarką. Pamiętaj jednak o dobraniu frezu i umiejętnym posługiwaniu się tym profesjonalnym urządzeniem.

Bezpieczna i efektowna stylizacja krok po kroku

Odpowiednie produkty to jednak nie wszystko. Jeśli chcesz poprawić komfort wykonywania hybrydy, wykonuj ją starannie. Nabieraj niewielkie ilości emulsji na pędzelek i aplikuj cienkie warstwy. Utrwalaj każdą z nich zgodnie z sugestią danego producenta. Nieodpowiednio naświetlona hybryda bywa częstym winowajcą występowania reakcji alergicznych. Poza tym niezwykle ważne są higiena i ostrożność podczas robienia manicure’u. Nie dziel się swoimi cążkami ani pilnikiem i uważaj na skaleczenia.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij

O autorze

Marcin to pasjonat zdrowego stylu życia z zamiłowaniem do dzielenia się wiedzą. Jego główną działalnością jest publikowanie inspirujących i edukacyjnych wpisów na stronie smakolyki alergika poświęconej zdrowiu i alergii. Dzięki swojemu doświadczeniu zawodowemu oraz ciągłemu pogłębianiu wiedzy, Marcin stara się wspierać czytelników w dbaniu o swoje zdrowie, oferując praktyczne porady, informacje na temat alergii