sobota, 7 grudnia 2013

chrońmy rybki :)


Idą Święta. A jak Święta, to rybka. Wiadomo. Tylko czy wiadomo, którą wybrać?
Los niektórych rybek leży w naszych rękach. Dlatego ja przyłączam się do akcji świadomego konsumowania naszych, jakże smakowitych i zdrowych, braci mniejszych. Wszystkiego dowiecie się tutaj - gorąco zachęcam do przyjrzenia się problemowi. Warto. Przecież nie chcemy, by przez rabunkowe połowy zabrakło naszych ulubionych ryb... Pomóżmy WWF chronić zagrożone gatunki, dokonujmy świadomych wyborów.
Mały cytat:
"39% komercyjnie poławianych stad ryb w Atlantyku i aż 88% w Morzu Śródziemnym jest przełowionych lub poławianych na najwyższym możliwym poziomie. Jeśli nie zmienimy naszych przyzwyczajeń, niektóre gatunki mogą całkowicie zniknąć z naszych stołów". 
Nie wiem jak Wam, ale mnie to wcale nie rybka!

2 komentarze:

  1. Patysko, super, że o tym piszesz, pewnie jeszcze za mało zastanawiamy się nad tym co i w jaki sposób ląduje na naszych talerzach. Na moim ryb nie ma już od wielu lat, więc chronię je wyjątkowo ;-) Nie trzeba jednak całkowicie rezygnować z ich spożywania, wystarczy świadomie dokonywa wyborów. Pozdrawiam :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Właśnie przed chwilą oglądałam o tym program na kuchni.tv. Nie dość, ze niektóre gatunki są zagrożone wyginięciem to 50% połowów jest wyrzucane, bo te ryby są mało popularne :(

    OdpowiedzUsuń

Smakołyki uwielbiają Twoje komentarze i bardzo za nie dziękują!